Šport

Vianočný športový turnaj
 9. 1. 2014

Tradične posledný týždeň v roku patrí v Podolínci vianočnému športovému turnaju. Športovalo sa v telocvični ZŠ. Tentoraz to bol turnaj vo florbale a v stolnom tenise. Florbalového turnaja sa zúčastnilo 5 družstiev. Stolnotenisový turnaj absolvovalo 12 stolných tenistov.
viac

Hokejbalový turnaj - 15.ročník
 21. 11. 2013

V sobotu 16.novembra 2013 sa uskutočnil v našom meste už 15. ročník hokejbalového turnaja o pohár primátorky mesta. Turnaja sa zúčastnilo 6 mužstiev, ktoré odohrali medzi sebou veľmi napínavé zápasy, plné súbojov a gólov. viac

Maratón ako žiaden iný
 3. 7. 2013

Tohtoročný Visegrad maratón niesol podtitul: „Maratón ako žiaden iný“. Tým sme, ako členovia organizačného tímu, chceli povedať, že tento maratón je v skutku jedinečný. Prehlbuje sa ním nielen cezhraničná spolupráca medzi Mestom Podolínec a Gminou Rytro, ale spája všetky obce od Podolínca cez Vyšné a Nižné Ružbachy až po samotné, poľské Rytro. viac

Dorast MŠK Podolínec bude hrať III. ligu
 19. 6. 2013

Dorastenci MŠK FK Podolínec dosiahli v súťažnom ročníku 2012/2013 skvelý úspech, keď po celosezónnej dominancii jasne vyhrali Podtatranskú súťaž v kategórii U19. Výborný kolektív všetkých hráčov bol základom úspechu. viac

Volejbalový turnaj
 12. 6. 2013

8. júna 2013 sa konal 3. ročník volejbalového turnaja zmiešaných družstiev o Pohár primátorky mesta. Turnaj sa už tradične konal na multifunkčnom ihrisku v Podolínci. Turnaja sa zúčastnilo päť družstiev, ktorí hrali v jednej skupine systémom každý s každým. Hralo sa na dva vyhraté sety do 20 bodov, pričom 20. lopta bola zlatá. viac

Jarný florbalový turnaj
 10. 5. 2013

1.mája sa stretli priaznivci florbalu, aby si zmerali sily na tradičnom florbalovom turnaji. Na turnaj sa prihlásilo 5 družstiev, ktoré boli kvalitatívne veľmi vyrovnané. Hralo sa systémom každý s každým a po tuhých bojoch vzišlo takéto konečné poradie. viac

Veľkonočný stolnotenisový turnaj
 25. 3. 2013

Dňa 23.3.2013 Komisia kultúry a športu pri meste Podolínec organizovala v telocvični ZŠ s MŠ 1. ročník Veľkonočný turnaj v stolnom tenise - štvorhry. O pohár primátorky mesta Podolínec súťažilo 10 dvojíc, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. viac

Podolínska Pätnástka - 7. ročník
 31. 1. 2013

7. ročník Podolínskej Pätnástky je už minulosť. Prvý pokus usporiadať tento ročník nevyšiel, pretože príroda a počasie boli proti. Deň pred pretekom, v piatok 28.9.2012, sa v noci prehnala regiónom búrka a zakalila a dvihla vodu v rieke natoľko, že bolo rozumnejšie pretek preložiť na iný termín. Škoda len vynaložených peňazí a času rodičov, ktorí prišli na tento pretek so svojimi deťmi aj z 200 kilometrov vzdialených miest. To nás ale znovu utvrdilo v tom, že Podolínska Pätnástka má svoje meno na celom Slovensku. viac

Turnaj najmladších futbalistov
 9. 1. 2013

Na začiatok roka 2013 pripravil MŠK Podolínec turnaj našich najmladších futbalistov vo futsale. Turnaj sa konal v športovej hale vo Vyšných Ružbachoch. Na turnaj boli prihlásené 4 mužstva, avšak mužstvo JUNO Stará Ľubovňa sa napokon ospravedlnilo. Sily si teda zmerali tri vyrovnané mužstva. Žiačikovia predviedli krásne zápasy a strelili veľa pekných gólov. viac

Vianočný turnaj v stolnom tenise 2012
 3. 1. 2013

V závere roka 2012 Komisia kultúry a športu pri meste Podolínec organizovala turnaj v stolnom tenise. Stretli sa tu mladí aj tí skôr narodení, aby si zašportovali.
V mene komisie by sme chceli vysloviť poďakovanie. viac

Futbal - výsledky 11. kola
 22. 10. 2012

Prinášame Vám futbalové výsledky 11. kola. viac

Tradičný hokejbalový turnaj

Druhú októbrovú sobotu sa na hokejbalovom ihrisku v Podolínci uskutočnil už 14. ročník hokejbalového turnaja o pohár primátorky mesta. Súťaže sa zúčastnilo 6 družstiev – z toho jedno bolo zo Sp. Belej. Aj keď počasie na začiatku nebolo žičlivé, neskôr sa umúdrilo a diváci mohli vzhliadnuť množstvo náročných a pekných súbojov. viac

19. 9. 2012

Futbalisti MŠK Podolínec trónili pred víkendom na čele tabuľky okresnej súťaže. Aj keď v uplynulom kole mali voľno, rivali ich nepredbehli.

Ako jediní z trinásťčlenného pelotónu neokúsili v tejto sezóne ešte trpkosť prehry.

„Štyrikrát sme vyhrali, raz remizovali, ale bilancia mohla byť lepšia, lebo v Malom Lipníku sme vzhľadom na priebeh dva body stratili, a nie jeden získali,“ bilancuje vedúci mužstva MŠK Podolínec Marián Dlugoš.
viac

Visegrad maratón aj s úspešným zastúpením Podtatrancov
 28. 6. 2012

V Podolínci sa konal 7. ročník medzinárodného bežeckého podujatia Visegrad maratón. Náročná trať dlhá 42 195 m s výraznými výškovými rozdielmi mala štart na námestí Podolínca a cieľ v poľskom Rytre.
Štartovná listina obsahovala 282 mien bežcov zo Slovenska, Poľska, Litvy, Ukrajiny, Česka a Srbska, medzi ktorými bolo 33 žien.

Pretekári bojovali nielen so súpermi a extrémne ťažkým profilom trate, ale i s obrovskou horúčavou. I z tohto dôvodu ich v cieli bolo klasifikovaných iba rovných 200, medzi nimi 25 žien.

Charakter trate a vysoká teplota sa podpísala i pod dosiahnuté výkony. Iba traja bežci tento maratón dokázali zabehnúť pod hranicou troch hodín, pretekári v závere bežeckého poľa strávili na trati dokonca šesť hodín, čo sa stáva iba výnimočne.

Organizátori odmenili najlepšie šestice bežcov a bežkýň bez rozdielu veku i najrýchlejšie trojice vo vekových kategóriách po piatich rokoch.

viac

Dôchodcovia v Podolínci športovali
 28. 6. 2012

Zaujímavé podujatie pripravili seniorom v Podolínci. Mohli zabojovať o titul najlepšieho športovca. Slnečný deň prilákal asi 75 seniorov a invalidov do areálu kultúrneho domu zašportovať si. Zhadzovanie kolkov, hod šípkami do terča, slalom s loptičkou na lyžici, hádzanie loptami cez kruh či zhadzovanie plechoviek nebol problém pre žiadneho súťažiaceho seniora.

viac

Letný športový deň 2012
 26. 6. 2012

Dňa 16. júna 2012 sa v areály MsKs uskutočnil turnaj v malom futbale nad 40 rokov. Turnaja sa zúčastnili družstvá - Spišskej Belej, Podolínca a Toporca. Za pekného počasia si nakoniec obhájilo prvenstvo aj toho roku družstvo Spišskej Belej, na druhom mieste sa umiestnilo družstvo Podolínca a na treťom mieste skončili futbalisti Toporca. viac