DEŇ MATIEK

12. máj 2017

 Milé mamičky, staré mamy,

Nie je nič vážnejšie ako byť matkou. Všetky mamy určite potvrdia, že byť mamou je niečo nádherné, napĺňajúce, radostné, zároveň aj zodpovedné, veľa razy náročné, niekedy bolestné. Všetci to vieme. Pre každého je jeho mamka tou najdôležitejšou osobou na svete. Mamka je ten človek, ktorého náruč sme pocítili ako prvú. Bolo to jej objatie, jej pohladenie, čo sme pociťovali od prvých dní nášho života. Jej hlas sme počúvali, učili sa prvé slová od nej.

Láska má mnoho podôb, každé láska má svoje čaro, každá láska má svoje miesto a čas v živote človeka. Len láska materinská je na celý život. Len láska materinská je nezištná, dokáže odpúšťať všetky prehrešky svojich detí. Len láska materinská dokáže zahojiť svojmu dieťaťu všetky ubolené rany na tele, len láska materinská dokáže zahojiť svojmu dieťaťu všetky ubolené rany na duši.

Malé deti zvyknú robiť milé drobné darčeky, povedia básničku, zaspievajú pesničku. My staršie deti , ktoré ešte máme svoje mamy, Ďakujeme Pánu Bohu za tento dar a venujeme svojim mamám viac pozornosti a vďaky nielen v tento deň, ale stále. Určite si každý z vás spomenie na svoje mamy, ktoré už nie sú medzi nami. Myslíme na ne, keď sa nám nedarí a pýtame sa sami seba, ako by to urobila moja mama? Spomenieme si na ne keď prežívame radosť, alebo úspech v živote a povieme si, škoda, že sa toho nedožila moja mama, určite by mala radosť.

Mama si zaslúži nielen našu úctu, zaslúži si našu lásku, zaslúži si, aby sme sa starali o jej šťastie. Deň matiek je príležitosť všetko toto si pripomenúť, aby sme na to v bežiacom kolobehu života nezabúdali.

V mene Vašich detí Vám chcem poďakovať za každú rozprávku, ktorou ste obohatili detskú dušu. Za každú pieseň, zaspievanú s láskou nad kolískou. Za každý bozk na dobrú noc a za každé ráno a každý deň s mamou. Aj za to, že stojíte pri nich v dobrom aj v zlom a že Vaše láskavé oči neochvejne sledujú každý ich krok. Otvárame s láskou vaše srdcia dokorán a vkladáme do nich želanie, aby len slza šťastia padla z tváre matky pri pohľade na syna, dcéru, vnúčatko. A nech si do vašej duše cestičku nájde veľa slniečka. Pretože vy – mamy – ste a vždy budete tým „naj“, čo v živote máme.

 

                                                                  Ing. Daniel Marhevka

                                                                  Primátor mesta    

Súvisiace obrázky

 
 
 
Poslať známemu Poslať známemu                                    Vytlačiť Vytlačiť